2020 m. spalio 11 d. Lietuvoje vyko Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų pirmasis turas. Lukonių rinkiminei apylinkei Nr. 11 iš viso priskiriama 371 balsavimo teisę turinčių piliečių, tačiau, kad ir kaip liūdna, bet rinkimuose savo valios neišreiškė daugiau nei pusę balso teisę turinčių Lukonių krašto žmonių. Išviso balsavusiųjų buvo tik : 155 (41,78%) . Iš jų Lukonių apylinkės patalpose balsavo: 111 iš kurių 7 balsai buvo negaliojantys. Dar 41 balsavo paštu iš kurių buvo 3 negaliojantys bilioteniai.
Lukoniečiai tradiciškai didžiausią palaikymą išreiškė populiariausioms Lietuvos partijoms, ignoruodami visas naujai susikūrusias ar mažiau populiarias partijas. Didžiausio palaikymo Lukonių rinkiminėje apylinkėje sulaukė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sajunga (LVŽS) gavusi 29,80% balsų. Antroje vietoje Lietuvos Socialdemokratų partija, gavusi 24,50%, trečioje Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) gavę 14,57% Lukonių krašto gyventojų balsų.
2020 spalio 25 d. vykusiame antrame rinkimų ture, kur dėl patekimo į LR seimą varžėsi Sėlos vakarinėje apygardoje laimėję Valdemaras Valkiūnas (kaip nuo niekieno nepriklausomas kandidatas) ir Matas Maldeikis (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų) , Lukoniečiai savo palaikymą išreiškė buvusiam Biržų merui Valdemarui Valkiūnui atiduodami jam 56,16% balsų, o M. Maldeikį palikdami antroje vietoje su 43,84% balsų
Apibendrintai, Lukoniečių požiūris į valstybės valdymą yra panašus kaip ir visos Lietuvos provincijų, kadangi didžiojoje dalyje Lietuvos mažesnių miestelių ir kaimų daugiausiai palaikymo sulaukė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tačiau Lietuvos provincija dėl prastėjančios demografinės padėties, darosi vis mažiau įtakingesnė sprendimuose dėl Lietuvos ateities, todėl didžiųjų Lietuvos miestų (ypač Vilniaus) rezultatai situaciją keičia kardinaliai ir nulemia galutinį rezultatą, ko pasekoje pergalę švenčia labiau Liberaliosios jėgos. Daugiausia seimo mandatų surinkdami iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), išviso surinkdami 50 mandatų. Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) liko antri iškovoję 32 mandatus, Liberalų sąjūdis ir Lietuvos socialdemokratų partijos gavo po 13 mandatų, Laisvės partija iškovojo 11 mandatų, Darbo partija – 10 mandatų, po 3 mandatus išsikovojo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškųjų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP), vieną mandatą iškovojo Lietuvos žaliųjų partija ir 4 mandatus iškovojo nepriklausomi jokiai partijai, kandidatai.