Terpeikių žemės išaugintas ąžuolas

Gruodžio mėn. 12d.  Lukonių pradinės mokyklos salėje buvo surengtas susitikimas su kraš-tiečiu miškininku, profesoriumi, habilituotu daktaru, Lietuvos mokslų akademijos nariu emeritu Stasiu Karazija. Šis Karazijų giminės ir kraštiečių susiėjimas buvo skirtas garbiam mokslininko 85 – erių metų jubiliejui paminėti.

  Stasys Karazija gimė 1930m. gruodžio 14d. Kupiškio rajono Terpeikių kaime ūkininko – eigulio šeimoje, kas ir lėmė jo profesinį pasirinkimą. 1949 metais baigęs Kupiškio gimnazi-ją įstojo į Lietuvos žemės ūkio akademijos (dabar Aleksandro Stulginskio universitetas) Miškų ūkio fakultetą. Stasys Karazija savo mokslinę veiklą pradėjo dar būdamas studentu. 1965 metais įgijo žemės ūkio mokslų kandidato laipsnį. Plati mokslo organizacinė, visuo-meninė ir pedagoginė Stasio Karazijos veikla. 1993m. suteiktas profesoriaus mokslinis vardas. 1996m. išrinktas Lietuvos mokslų akademijos nariu korespondentu, nuo 2011m.- LMA narys emeritas. 1989 – 2010m.  S.Karazija yra skaitęs paskaitas studentams bei dok-torantams. Prisidėjo prie žurnalo „Miškininkystė“ leidybos. Nuo 1996m. iki šiol S.Karazija yra šio žurnalo vyriausiasis redaktorius. Visuomeninėje  S.Karazijos veikloje išskirtina ke-letas aspektų. Buvo aktyvus meno saviveiklininkas, choristas.  S.Karazija aktyviai įsitraukė į gamtosauginę veiklą . Atgimstančioje Lietuvoje įsijungė į Sąjūdžio veiklą – 1989m. buvo išrinktas Miškininkų Sąjūdžio tarybos pirmininku. S.Karazija paskelbė virš 300 mokslinių bei publicistinių straipsnių, yra 9 knygų autorius, bendraautorius ar sudarytojas. Už akty-vią darbinę, mokslinę bei visuomeninę veiklą S.Karazija yra gavęs daug įvairių apdovano-jimų. Šiuo metu S.Karazija yra vienas iš geriausių  ąžuolininkystės specialistų Lietuvoje. Iš tėvų paveldėtoje žemėje Terpeikių kaime turi pasodinęs ąžuolyną, kurį rūpestingai prižiū-ri. Džiaugiamės glaudžiu ir nuoširdžiu S.Karazijos bendravimu su giminaičiais, kraštie- čiais ir kaimo kultūrinėmis įstaigomis.

Jubiliejinę popietę įžanginiu žodžiu pradėjo Kupiškio KC Lukonių padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Violeta Kunskienė ir Lukonių padalinio vyresn. bibliotekininkė Loreta Aleksiejūnienė. Į šventę atvyko Subačiaus gimnazijos jaunųjų  miško bičiulių būrelis „Jova-ras“, vadovaujamas mokytojos Lelijos Uosienės. Jubiliatą S.Karaziją pradžiugino jaunųjų miškininkų prisistatymas ir jų pačių paruošta dovanėlė žymiam kraštiečiui miškininkui. Savo skambiomis dainomis pasveikinti jubiliato  atvyko Kupiškio vaikų lopšelio – darželio „Obelėlė“ moterų  vokalinis ansamblis  „Dainija“. Visus susirinkusius džiugino kruopščiai šiai šventei atrinktas šio kolektyvo repertuaras. Savo pasirodymą „Obelėlės“ moterys pradėjo tarmiška kupiškėnų kalba ir, žinoma, nepamiršdamos kupiškėnų himno, kuriam pritarė visa salė. Po šių dainų į svečius kreipėsi jubiliatas S.Karazija, taip pat kupiškėniš-kai. Padėkojo už jam parodytą dėmesį ir pristatė trumpą savo darbų ir pasiekimų kraitį. Kadangi S.Karazija pasaulį išvydo šv.Kalėdų laukimo laikotarpiu, o kokios gi Kalėdos be stebuklo?…  Stebuklų šioje šventėje tikrai netrūko. Jų mums atvežė į šventę atvykęs iliuzio-nistas Valdas Šimkus. Sulaikę kvėpavimą stebėjome profesionaliai atliekamas triukus.

 Pasveikinti jubiliato atvyko gausus būrys giminaičių. Tai garbaus amžiaus sulaukę sesuo Janina bei brolis Kazimieras, sūnėnai ir dukterėčios. Artimieji S.Karazijai įteikė vardinę ju-biliejinę juostą. Sūnėno Jono Karazijos žmona Lina net sukūrė odę šiai šventei. Įteikdamos jubiliatui gerąjį angelą, palinkėjome, kad ir toliau jis lydėtų S.Karaziją gyvenimo kelyje; darbuose, šeimoje, kasdienybėje… Visi linkėjo neišsenkančios energijos, sugiedodami „Il-giausių metų!“.  Šventę vainikavo bendra daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“:

                                                                                          „Kaip brangi esi, žeme tu gimta,

                                                                                           Nors būnu toli, tau širdy vieta.“

No comments.

Leave a Reply